PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 listopada 2009 20:02


Dr Lidia Poniży

pokój: 332

telefon: +48 61 829 6248

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

godziny dyżurów: poniedziałek 13:30 - 14:30


WYKSZTAŁCENIE

1995. Magister geografii ze specjalnością kształtowanie i ochrona środowiska przyrodniczego. Praca magisterska pt. Stan środowiska przyrodniczego Poznania a zachorowalność jego mieszkańców na wybrane choroby układu oddechowego w latach 1985-1994, promotor - prof. dr hab. Stefan Żynda, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

2003. Doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii. Temat rozprawy doktorskiej: Stan środowiska przyrodniczego miasta Poznania a zachorowalność jego mieszkańców na wybrane choroby cywilizacyjne w latach 1989-1998 promotor - prof. dr hab. Stefan Żynda, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

 


PROBLEMATYKA BADAWCZA

Stan środowiska przyrodniczego a zdrowie człowieka; metody oceny stanu środowiska i jego wpływu na zachorowalność. Mapa sozologiczna jako źródło informacji o środowisku przyrodniczym. Uwarunkowania środowiska przyrodniczego w planowaniu przestrzennym.

Zakres zainteresowań naukowych:

  • Badania związków pomiędzy jakością środowiska a zdrowiem człowieka, wpływ stanu środowiska przyrodniczego na zachorowalność na wybrane choroby cywilizacyjne.
  • Możliwości wykorzystania map topograficznych i map tematycznych (w szczególności map sozologicznych), jako źródła informacji o terenie.
  • Uwarunkowania wykorzystania środowiska przyrodniczego dla różnych zadań planistycznych. Analiza środowiska przyrodniczego na poziomie opracowań fizjograficznych i studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego; wskazywanie na etapie tych opracowań optymalnych obszarów dla rozwoju różnych funkcji.
  • Zagadnienie planowania i rozwoju obszarów podmiejskich w aspekcie problemów środowiskowo ?przestrzennych. Straty i korzyści wynikające z założeń zawartych w dokumentach planistycznych.

 


WYKAZ PUBLIKACJI

monografie i ich części

czasopisma - artykuły monograficzne i przeglądowe

najważniejsze inne publikacje 

Poprawiony: środa, 04 października 2017 08:08
 

Liczba odwiedzających

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Statystyki odwiedzin

Odsłon : 434207
Copyright © 2009 - 2018 Zakład Geografii Kompleksowej. Joomla!